blog image
"Artık bedenimin dışında atan iki kalbim var "
İki erkek annesi Sevgili Aylin Hanım hayatını adeta evlatlarına adamış, birbirinden sevecen Hasan Ali ve Ahmet Aslan  kardeşlerin renkli kareleri ile bu keyifli röportajı bir solukta okuyacağınızdan eminiz.
Annelik nasıl bir duygu?
Böyle bir duygunun tarifi kelimelere nasıl dökülür bilmiyorum. Bedeninizin dışında atan sizin parçanız olan iki kalp, size bakan iki göz ve bir insanın hissedebileceği her türlü duygu. Huzur, mutluluk, aşk, sevgi, şefkat, korku, endişe, merhamet, heyecan.  Dünyanın en güzel kokusunu hissetmek. O ağlarken için acır, gülerken huzur dolar, yemek yediğinde karnın doyar. Bir sarılır dünyanın en güçlü insanı olursun. Sabrın, şefkatin, gücün,enerjinin sonuna kadar kullanıldığı zor ve zahmetli ama yinede hayatta lütfedilen en güzel sıfat annelik.  Allah isteyen herkese nasip etsin. 
Anneler Günü'nde alabileceğiniz en güzel hediye ne olurdu ya da ne oldu? 
Evlatlarımın varlığı benim için zaten en güzel hediye. Onların sağlıklı ve mutlu olduğunu görmek, bir sarılış, bir öpücük en büyük hediyedir her anne için. Birlikte biriktireceğimiz mutlu anılar olsun istiyorum. Yıllarca hayalini kurduğumuz, beklediğimiz zorlu süreçlerde elimizden tutan İrenbe ailesinin böylesine ince düşündüğü anneler günü dergisi projesinde iki yavrumla bulunmak, bize kattığınız en güzel hatıralardan biri olacak.  İyi ki varsınız. 
Her annenin çocuklarıyla ilgili hayalleri vardır.  Sizin çocuklarınız için dilekleriniz, umutlarınız,  hayalleriniz nelerdir? 
Çocuklarımın sağlıklı, mutlu ve huzurlu olmaları ilk dileğim. Önce kendilerini sevsinler. Onlarla iyi bir sırdaş, dost olmak isterim. Çocukluk yıllarını doya doya yaşasınlar, oynasınlar. Eğitimlerini en güzel şekilde tamamlasınlar. Hayallerinin peşinden gidip mutlu oldukları işleri yapsınlar. Güzel anıları olsun. Değer yargıları olsun, kıymet bilip kıymet versinler. Mutlu yuvaları evlatları olsun isterim. İki kardeş birbirleri ile iyi geçinsinler. Kardeş; yoldaştır, destektir, hayatta güvencedir. Herkesi dinleyip kendi kararlarını kendileri alsınlar. Yanlıştan ders almayı bilsinler. Sadece bir hayatımız var, geçmişe dönüp bakmadan mutlu bir şekilde yaşamalarını isterim. Ve tüm bunlar olurken bunları görebilmeyi çook isterim. 
Anne olunca hayatınızda neler değişti ?
Herşey. Çocuktan önce Aylin ile çocuktan sonra Aylin bambaşka iki insan gibi.  Sorumluluğum merhametim,   yaşam şeklim farkındalığım...  Şükredecek ne kadar çok şeyin olduğunu, sabretmeyi, uykusuzluğa ne kadar dayanıklı olduğumu , az doktor yanım olduğunu, aynı anda bir çok işi yapabiliyor olduğumu fark ettim. Transformers Batman Spiderman gibi kahramanları yemek yedirirken türlü taklit yapmayı, Legoları oynarken eğlenceli ama üzerine basınca ne kadar canını acıttığını öğrendim. Kendi isteklerimin ikinci sırada olduğu, her şeyden önce evlatlarımın mutluluğu olduğunu öğrendim. Her gün yeni şeyler öğreniyorum. Biraz macera, biraz komedi, biraz gerilim,  biraz da romantik film tadında. Daha ne olsun çok şükür. 
İrenbe ile nasıl tanıştınız? Ne ifade ediyor size?
Biz üç kız kardeş, hepimizin doktoru ise Refik Keleş. Yirmi yılı geçti tanışıklığımız, ailemizden biri gibi bizim için. Sadece bir doktor değil her türlü sorunumuzu paylaşabildiğimiz bir büyüğümüz. Benimle çok uğraştı, üzerimde hakkı çoktur. Tedavi süresince psikolojik olarak verdiği destek ise benim için çok kıymetlidir. Umutsuzluğa kapıldığımızda bizim elimizi tutan, şen kahkahaları, esprileri ile gülme krizlerimiz,  hamilelik boyunca aldığım kilolarımdan dolayı uyarıları, doğum zamanında babacan yaklaşımı ve telkinleri ile evlatlarımı kucağıma almamda emeğini asla unutmam. İyi ki varsınız. Ve irenbe ailesi yaklaşık son 6 yılım sizlerle geçti. Kapı açıldığı anda karşılaştığım güler yüzünüz, pozitifliğiniz, samimiyetiniz muhteşem. Ortamın temizliği, huzuru, ikramı, konforu ile sizi özel hissettiriyor. Zorlu dönemlerde psikolojik desteğiniz, yaklaşımınız için çok teşekkürler. İyi ki varsınız İrenbe ailesi. 

 

  • Gönderiyi Paylaş
img