blog image
ADA, 3 harf ile AŞK

‘Kızımın bana anne demesi hayatta alabileceğim en güzel hediye olur’ diyen sevgili annemiz Akide hanım, mis kokulu yavrusu Ada’ya olan aşkını bakın nasıl ifade ediyor…

Annelik nasıl bir duygu?

Anne olduğumu, kızımı kucağıma alıp emzirdiğim an anladım. Anne olmak gecenin bir yarısı senin parçan olan bebeğini emzirmek için uykunun en tatlı anında uyanmaktır, o uyusun diye saatlerce uykusuz kalmaktır, karnı doysun diye ağrılarına rağmen 10 dakikada bir emzirmektir. İlk gülümsemesini görmek için günlerce beklemek, kıyafetleri küçüldü diye mutlu olmak, çığlıklar atarak ağlarken sadece senin kollarında sakinleşip uyuya kalmasıyla dünyanın en huzurlu insanı olmaktır... Ve o kokuyu bir kez kokladıktan sonra sadece onun kokusuyla nefes aldığımı hissetmek annelik.

Anne olunca hayatınızda neler değişti?

Hayata bakışım, önceliklerim, endişelerim, mutlu olma sebeplerim, uyku saatlerim, beslenme alışkanlıklarım... Kısacası yaşam kalitem de değişti.

Çocuğunuzu kucağınıza aldığınızda neler hissettiniz?

Minik parmakların yüzüme doğru uzanışı ve ilk merhabamız, hoş geldin meleğim derken gözümden akan yaşlar, dünyada sadece o ve ben varmışım hissi... Ve en güzel bebek bu dünyada sana verilmiş sanki. Koklamalara, öpmelere doyulamayan saatler...

İrenbe ile nasıl tanıştınız? Ne ifade ediyor sizin için?

Bir tanıdığımın tavsiyesiyle tanıştım İrenbe ile... Bana annelik duygusunu tattırdı, hayallerim doktorum sayesinde gerçek oldu.

Anneler gününde alabileceğiniz en güzel hediye ne olurdu?

Kızımın bana Anne demesi benim en güzel hediyem olurdu.

 

  • Gönderiyi Paylaş
img