team image

Prof. Dr. Ümit İnceboz | Tüp Bebek Sorumlusu

Kadın Hastalıklar ve Doğum Uzmanı

1965 yılında Ankara’da doğdu.

1982 yılında Karşıyaka Gazi Lisesi’ni birincilikle bitirdi.

1988 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden beşincilikle mezun oldu.

1995 yılında TUS sınavı ile ilk tercihi olan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında uzmanlık eğitimine başladı.

1992-1994 yılları arasında Sydney Üniversitesi Royal Prince Alfred Hospital ve Sydney IVF (In Vitro Fertilizasyon) Merkezinde Reprodüktif Endokrinoloji ve İnfertilite alanında Klinik Doktora (Clinical Fellowship), ve Sydney Üniversitesinde Araştırma Doktorası (Research Fellowship) yaptı. Bu sürenin ikinci yılında (1993-1994), Sydney Üniversitesi 5. sınıf Tıp öğrencilerinin Kadın Hastalıkları ve Doğum Derslerinin Reprodüktif Endokrinoloji ve İnfertilite konularında derslerine girdi, “Reprodüktif Endokrinoloji ve İnfertilite” Haftalık Bilimsel Toplantısı Organizasyonu ve Yöneticiliği, “Histeroskopi Polikliniği” Organizasyonu ve Uygulaması gerçekleştirdi. 1993 ‘de, çalışması, Avustralya Fertilite Cemiyeti tarafından “Genç Bilim adamı En iyi Araştırma Birincilik Ödülü” ile ödüllendirildi.

1995 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalındaki uzmanlık eğitimini tamamladı.

1995 yılında Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında Uzman Doktor olarak göreve başladı. 1996 yılında Yardımcı Doçent, 2000 yılında Doçent oldu.

2009 yılında Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne Profesör olarak geçti ve Kadın Hastalıkları ve Doğum A.D. kurucu başkanlığını yaptı. 2009-2012 yılları arasında Cerrahi Bölüm Başkanlığında bulundu. Pek çok öğrenci ve asistan eğitiminde görev aldı. 2014 yılında arasında Anabilim Dalı Başkanlık görevinde iken emekli oldu.

İngilizce ve Almanca bilmekte olup, yurtiçi ve yurtdışında basılı 100’den fazla eseri ve 1 yurtdışı kitap bölümü, 2 yurtiçi kitap bölümü, 12 yurtiçi kitap çeviri bölümü bulunmaktadır.

Evli ve bir kız çocuk annesidir.