İzmirde Tüp Bebek Tedavisi Yaptırmak

İzmir'de Tüp Bebek Tedavisi

İrenbe Tüp Bebek Merkezi, Kadın Sağlığı ve İnfertilite alanlarında 1983 yılından bu yana İzmirde Tüp Bebek Merkezi olarak hizmet vermektedir. İlk kez 1993 yılında başlayan tüp bebek çalışmalarımıza, konusunda uzman yurt dışı merkezlerin desteği ve işbirliği ile 1998 yılında İzmir'in ilk Özel Tüp Bebek Merkezi olma ünvanına sahip olmuştur.

Dünya genelinde söz sahibi ve önemli tüp bebek merkezlerinin teknik alt yapı ve klinik uygulamalarını tamamını tüp bebek merkezimizde bulabilirsiniz.

İzmir ve Sağlık

İrenbe'nin merkezi olan Güzel İzmir binlerce yıldır şifa dağıtıyor, 8500 yıllık yerleşim merkezi olduğu yapılan çalışmalarla kanıtlanan İzmir, bugün olduğu gibi dönemin de sağlık merkezlerinden biriydi. Milattan önce 1200 yıllarında dayanan sağlık hizmetleri İzmir için ayrı bir parantez konusu. İzmir'in sağlık tarihinde Troya Savaşından, Yunan tanrısı Apollon'a kadar yer var.
Balçova'da bulunan Agamemnon Kaplıcaları M.Ö. 1200 yılından bu yana tedavi amaçlı kullanılıyor. Troya Savaşı'ndan sonra  Agamemnon ve ordusunun burada tedavi olduğu anlatılır.

Peki Dünya'nın ilk Psikiyatri Merkezinin İzmir'de olduğunu biliyor muydunuz?

Milattan önce 4. yüzyılda İzmir Bergama'da Apollo'nun "Hekimlik Tanrısı" oğlu Asklepios adına yaptırılan ve çağın en önemli sağlık merkezi olan Asklepios Dünyanın ilk Psikiyatri Merkezi'dir.Aynı zamanda Galenos gibi önemli hekimleri yetiştiren bu merkezin aynı zamanda tıp okulu olduğu biliniyor.

Önemli hekimler yetiştiren ve günümüzde sağlık başkentlerinden olan İzmir'in tarihinden aldığımız bu mirası İzmirin İlk Tüp Bebek Merkezi olarak yüceltmeye devam edeceğiz.

Sağlıkla...

 

Tüp Bebek