team image

Prof. Dr. Nurettin Demir |

Kadın Hastalıklar ve Doğum Uzmanı

Prof.Dr. Nurettin Demir
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı,


1953 yılında Fethiye’nin Göcek köyünde doğdu.
İlkokulu Göcek’te, Ortaokulu İzmir Buca’da tamamladı,
1967 yılında Heybeliada Deniz Lisesine girdi, ancak sivil yaşamı tercih ederek 1970 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesine başladı. 
1977–1981 yılları arasında Ege Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda asistan ve uzman olarak görev yaptı.
1983 yılında SSK Ege Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Eğitim Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak göreve başladı. 
1989 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda Doçentlik unvanını aldı.
1992 yılında, İzmir ve Ege Bölgesi’nde başarılı hizmetler vermeyi amaçlayan İrenbe Tıp Merkezi kuruculuğunu yaptı. 
1998 yılında İzmir’in ilk Özel Tüp Bebek Merkezini İrenbe bünyesinde hizmete sundu.
2000–2004 yıllar arasında İrenbe’den ayrılarak,  Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum AD Başkanı, Cerrahi Tıp Bilimleri Bölüm Başkanlığı ve Baştabiplik görevlerinde bulundu. 
2004 yılında Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinden Profesör olarak emekli oldu.
2004 - 2009 yılları arasında tekrar Özel İrenbe Kadın Hastalıkları ve Doğum Dal Merkezi, Tüp Bebek Merkezinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.
2009 yılında Muğla Sıtkı Koçman Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD öğretim üyeliğine ve Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı olarak görev aldı.
24. ve 25. Dönem Muğla Milletvekilliği yaptı ve emekli oldu.
Özel İrenbe Kadın Hastalıkları ve Doğum Dal Merkezi, Tüp Bebek Merkezinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak göreve başladı.
Evli ve 2 çocuk babasıdır.