blog image
Kızım Hayatımda her zaman Birinci Sırada

Çalışan anne olmak ciddi organize olabilme yeteneği gerektirmektedir.’ Çalışan bir kadın ve iyi anne olabilmek için çok çalışmanın şart olduğunu söyleyen sevgili Arzu hanım kızı ile vakit geçirmek için şehrin gürültüsünden uzak, sakin, doğa ile iç içe olan yerleri  tercih ediyor. Anne&kız  birlikte  sohbet etmeyi ve müzik dinlemeyi çok seviyorlar…

Kızınızla birlikte en çok ne yapmayı seversiniz, vaktinizi nasıl değerlendiriyorsunuz ?

Birlikte en çok müzik dinlemeyi seviyorum.  Birlikte geçirdiğimiz zamanları genellikle açık alanlarda  ve doğayla iç içe geçirmeye çalışıyorum.  Sohbet etmek onun dünyaya bakış açısını ve algısını anlayabilmek inanılmaz keyif verici oluyor.

Gebelik ve doğum sürecinizden de biraz bahsedebilir misiniz?

Ben rahat bir hamilelik geçirdim. Hamileliğimin son zamanına kadar çalışmaya devam ettim şanslıydım ki buna engel olacak bir sağlık sorunu yaşamadım. Doğumumla ilgili aklımda hiç kötü bir anım yok tabii ki doktorumun sayesinde.

Çalışan annesiniz, kızınıza zaman ayırabiliyor musunuz ? Çalışan anne olmanın kızınızı yetiştirmede avantajları ya da dezavantajları nedir?

Ben diş hekimiyim. İşimi çok severek yapıyorum ve kendimi geliştirmek için durmadan çalışıyorum. Ancak kızım hayatımda her zaman birinci sıradadır. Bebekliğinin ilk zamanlarında bana daha çok ihtiyacı olduğu için iş hayatımı kızıma göre değiştirdim. Ancak kızım büyüdükçe  ve  anaokuluna başladıktan sonra iş hayatıma tamamen geri döndüm.  Çalışmayan bir kadın olmayı hiç düşünmedim, kızımın ileride ayakları üzerinde durabilen bir kadın olabilmesi için ona örnek olmam gerektiğini düşünüyorum.

Çalışan bir anne olmak ciddi organize olabilme yeteneği gerektirmektedir. Kısacası çalışan bir kadın ve iyi anne olabilmek için ‘çok çalışmak şart’ tır.

Her Annenin çocuklarıyla ilgili hayalleri vardır ? Sizin çocuğunuz için dilekleriniz, umutlarınız, hayalleriniz nelerdir ?

Kızım için dileğim kendi doğrularından hiç  şaşmayan,  dilediği gibi mutlu bir hayatı olmasıdır.

İRENBE ile nasıl tanıştınız ? Ne ifade ediyor size?

İRENBE  ve Dr. Refik KELEŞ ile bir tavsiye üzerine tanıştım.  Doktorumun bilgisi ve sakin kişiliği,  hamilelik sürecinde ve doğum anında beni her zaman güvende hissettirdi.  Sonsuz  saygımla,   teşekkürlerimi tekrar iletmek isterim…

 

 

  • Gönderiyi Paylaş
img