blog image
Sessiz dünyamız seslendi.

Kaskan çifti ve ikizlerinin öyküsü...

 

Hikayenin tamamını ailemizleyapmış olduğumuz röporajı aşağıda okuyabilirsiniz.

Devamını Oku

Nasıl tanıştınız ve evlendiniz?
Arkadaş aracılığıyla tanışıp birbirimizi çok sevdik ve kısa bir süre sonrada evlenmeye karar verdik.

Hayatım boyunca hep bir bebeğim olsun istedim. Evlendikten bir yıl sonra da çocuk sahibi olmaya karar verdik. Ben 37, Bora ise 50 yaşındaydı. Her ikimizin de yaşları ileri olduğu için artık daha fazla beklemek istemiyorduk.


İrenbe ile tanışmanız nasıl oldu?
Doktor olan dayımızın eşi İrenbe'yi tavsiye etti. Bunun üzerine randevumuzu alıp İrenbe ye gittik. Muayeneler ve tahliller sonucunda tüp bebeğe karar verdik.


Tedavi sürecinde neler yaşadınız?
Tüp bebek tedavi süresince ilaçlar ve uygulamalarda annem çok yardımcı oldu. Bu süreç bizim için çok basamaklıydı. Öncelikle polip şüphesi nedeniyle Histeroskopi, tahliller yapıldı. Bir süre sonra iğnelere başladık, yumurtalar olgunlaşana kadar iğnelere devam
ettik.

Büyük gün gelmişti artık, yumurtalar toplandı. "Doktorumuz embriyolarımızı dondurup sonra transfer yapalım" dedi, bizde kabul ettik. Transfer öncesi tekrar İrenbe'ye geldik ve hazırlık başladı. İkinci ayımızda embriyolar çözdürülerek transfer yapıldı. Transfer sonrası bekleme sürecinde normal hayatıma devam ettim. Bu aşamaları tabi ki annemin desteği ile hep birlikte aştık.

Elvan Hanımın annesi, Doktorumuza ve ekibine çok güvendiklerini ve doktorumuzun her söylediğini harfiyen dinlediklerini söylüyor.
Sonucun pozitif olduğunu öğren-diğinizde neler hissetiniz?
10 gün sonra İrenbe'ye geldik ve sonucu öğrenmek için kan verdik. Bizim için çok heyecanlı bir gündü. Kan verdikten sonra beklediğimiz dakikalar adeta geçmek bilmiyordu. Ve nihayet sessiz çığlıklarımızı attık. Sonucumuz pozitif çıkmıştı.
 
Size bir sürpriz daha vardı...
Evet, sonuçtan sonra muayene için randevu verildi. O gün muayenede bize yeni bir sürpriz vardı. İkizdi. Bunu öğrendiğimizde ayrı bir heyecan yaşandı. Mutluluğumuz katlanarak arttı.

Hamilelik süreci nasıldı?
Gebeliğim boyunca birçok zorluk yaşadım. Ara ara kanamalarım oluyordu. Gebeliğimin ilerleyen dönemlerinde rahim ağzı kısalması nedeniyle rahim ağzına dikiş atıldı. Öncesinde çok korkmuştuk fakat doktorumuz bu konu hakkında bizi bilgilendirdi ve konuşmalarıyla bize güven verdi. Bu işlemden sonra hamileliğimi uzun bir süre evde dinlenerek geçirmek zorunda kaldım. Son üç ayında da yüksek tansiyon rahatsızlığım oldu. Bu yüzden planlı doğumun dışında bir doğum gerçekleşti. Ama tüm bu sıkıntıları onları kucağıma aldığım anda unuttum. Çünkü onlar her şeye değerdi.

Son olarak Tüp bebek düşünen diğer çiftlere önerileriniz var mı?
İkimizde işitme engelli olmamıza rağmen İrenbe'de hiç zorluk çekmedik. Tüm personel bize çok ilgili ve sıcak davrandı. Her aşamada yanımız dalardı. Doğru adres olduğuna hep inandık. Herkesin sabırlı ve güçlü olmasını tavsiye ediyorum.

  • Gönderiyi Paylaş